Середа, 01.05.2024, 15:31

Головна » 2017 » Січень » 28 » 29 СІЧНЯ УКРАЇНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО ВШАНОВУЄ ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЇВ КРУТ
29 СІЧНЯ УКРАЇНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО ВШАНОВУЄ ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЇВ КРУТ

Методичні рекомендації щодо відзначення
Дня пам’
яті героїв Крут

29 січня 1918 року в умовах боротьби за збереження української державності відбувся історичний бій під Крутами.

Спробу зупинити радянські війська, які вели наступ на Київ, здійснив загін студентів, військових курсантів, гімназистів-старшокласників, які утворили Помічний Курінь Студентів Січових Стрільців під командуванням сотника Омельченка. Озброївшись рушницями, десятком кулеметів, однією гарматою, вони закріпили свої позиції на залізничній станції Крути. Маючи багаторазову перевагу у чисельності, червоноармійці зім’яли оборону і знищили захисників незалежності України. Деякі історичні джерела свідчать, що із 500 осіб  260 – загинули, 28 – потрапили в полон та були закатовані, 4 –  вивезли на допит до Харкова, доля їх невідома. Ті, хто врятувався, спромоглися розібрати залізничну колію і на декілька днів затримати радянські війська.

Бій під Крутами підтвердив готовність молоді відстоювати ідеали української революції і став символом національної честі. 99 років минуло з того часу, а історія, на жаль, повторилася: над українською державністю – знову російська загроза. І знову молодь відстоює нашу незалежність, територіальну цілісність, віддаючи найдорожче – своє життя. У цей день вшануймо пам’ять загиблих за Україну.

У загальноосвітніх навчальних закладах Київської області рекомендуємо    провести:

• уроки патріотизму в старших класах;
  • тематичні вечори “Крути – наша пам’ять, наша біль”, “Вони віддали життя за українську незалежність” ;
  • бесіди з учнями 5-9 класів, присвячені подвигу патріотів;

організувати:

• експозиції та книжкові виставки, присвячені 99-й річниці героїчної загибелі юнаків у бою під Крутами;
  • наукові дослідження учнів – членів Київської обласної Малої академії наук учнівської молоді з даної проблеми;

випустити:

• тематичні інформаційні бюлетені “Героям Крут та героям АТО присвячується”
Переглядів: 397 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
«  Січень 2017  »