Твердження, що краса врятує світ, відомо всім, бо людина стала людиною, коли побачила яскраве різнобарв’я рідної природи, коли почула спів жайворонка й тьохкання солов’я, коли відчула тонкі пахощі бузкового цвіту й медові розливи білої акації. Але людина інколи забуває, що вона є лише часточкою природи, із законами й силами якої необхідно рахуватися. Птахи – частина природи, без яких її врода була б неповною!
Птахи – наші друзі! Їх можна побачити й почути скрізь: у парках, скверах, садах, лісах, на полях, біля водойм, у містах і селах або просто на вулицях. Птахи прикрашають землю. Їх весела, дзвінка пісня, яскраве забарвлення оживляє природу, вселяє в нас бадьорість і радість.
З метою узагальнення та закріплення знань про роль птахів у природі та житті людини, їхню поведінку та спосіб життя, охорону та дбайливе ставлення до пернатих друзі вихованці
7 - 8 класів Мархалівського НВК включились в активну роботу. Вони підготували та переглянули комп’ютерні презентації: «Птахи Київщини» та «Птахи Червоної книги України», зібрали народні прикмети, перекази, легенди, загадки, прослухали голоси птахів на You Tube та переглянули цікаві відеофрагменти.![](/foto/2015/DSC09144.jpg)
Щоб привернути увагу учнівської молоді до проблем охорони птахів та їх природних біотопів, залучити учнів до активної природоохоронної роботи, учитель хімії і біології Мархалівського НВК Шульженко М.М. запропонувала всім небайдужим у 2016 році долучитися до природоохоронної акції «Птах року - 2016» й провести власне спостереження за життям Повзика звичайного (Sitta europaea) у природі.
У ході спостережень за Повзиком звичайним (Sitta europaea) необхідно з’ясувати: де і як мешкає птах, яким середовищам існування надає перевагу, які особливості поведінки й життя притаманні видові в природі, чи має ворогів та які антропогенні загрози впливають на існування цих птахів.
1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція про охорону птахів, тому цей день – 1 квітня є Міжнародним днем птахів, але ми закликаємо вас пам’ятати про охорону птахів не тільки в цей день, а завжди.
|