Війна, що прийшла на українську землю увірвалася до кожної сім'ї, до кожної оселі, відібрала мільйони молодих життів, спотворила нашу чудову природу, перетворила у руїни тисяч і міст і сіл. Проте наш народ залишився незламним у титанічній битві, якої ще не знала історія. Він боровся за свободу і переміг. Серед тисяч солдатських автографів на стінах Рейхстагу чимало українських імен. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил, могил невідомому солдату. Вони святиня нашої пам’яті.
Людство заплатило надто велику ціну за перемогу. Це – обірвана війною молодість, мрії, скалічені тіла і загублені долі. Мархалівка понесла чималі втрати на фронтах Другої світової. Відтепер до трагічного списку увійшли й імена Героїв, які віддали своє життя, захищаючи цілісність та незалежність України в зоні проведення АТО.
Сьогодні, 9 травня, у нашому селі відбулися урочистості до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Згадати тих, хто пройшов крізь пекло війни, кому вдалося вижити, хто з думкою про своїх дітей, дружин та матерів поліг у бою, зібралися діти війни, школярі, вчителі, небайдужі жителі села, гості.
«В цей день пам’яті і скорботи вклонімося усім полеглим, схилімо голови в журбі й задумі. Пам`ятаймо про тих, хто повернувся з цієї проклятої людьми війни, а також про тих, хто воює на Сході України захищаючи рідну землю. Пропоную вшанувати пам’ять полеглих Героїв, всіх захисників України хвилиною мовчання» - з такими словами до односельчан та гостей звернувся сільський голова Петренко Володимир Васильович.
![](/2016/2017/DSC00552.jpg) ![](/2016/2016/DSC00547.jpg)
Школярі Мархалівського НВК долучились до вшанування пам’яті Героїв. Учні згадали сторінки минулого, щоб ще раз усвідомити, кому зобов’язані мирним небом над головою, читали вірші, співали пісні, а також вшанували світлу пам’ять полеглих у боях покладанням квітів до пам’ятника та хвилиною мовчання.
«Наш земний уклін усім, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, тим, хто сьогодні піднімає з руїн і відроджує Україну. Ваша мужність, життєва мудрість, ставлення до ратного і громадянського обов'язку - це високий приклад для наслідування. Наш обов'язок - бути гідними вашого життєвого подвигу, утверджуючи мир, злагоду та суспільну гармонію на українській землі» - на завершення додала ведуча.
Все далі і далі в глибину історії відходять події Другої Світової війни. Невблаганний час вкриває пеленою забуття далекі спогади, загоює болючі рани. Однак, ми пам’ятаємо велич подвигу нашого солдата, його звитягу і жертовність.
Герої не вмирають, вони навічно у нашій пам’яті живуть! |