Неділя, 05.05.2024, 17:15

Головна » 2018 » Жовтень » 20 » ЕКСКУРСІЯ ДО ДЕНДРОЛОГІЧНОГО ПАРКУ «ОЛЕКСАНДРІЯ»
ЕКСКУРСІЯ ДО ДЕНДРОЛОГІЧНОГО ПАРКУ «ОЛЕКСАНДРІЯ»

На околиці старовинного міста Біла Церква, поряд з чарівною річкою Рось розташовується Дендрологічний парк «Олександрія» Національної академії наук України. Він належить до числа найбільших парків в Україні і має територію 400 га. Парк було створено понад 200 років тому родиною великого землевласника, графа Франциска Ксаверія Браницького, як предмет родинної гордості та магнатської величі. Незважаючи на складні історичні потрясіння, парк зберіг головні ландшафтні композиції і на сьогодні є унікальною пам’яткою садово-паркового мистецтва. Композиційною основою парку є природний лісостеповий ландшафт, утворений дубовим лісом у поєднанні з галявинами, луками та водними об’єктами. Природні пейзажі органічно поєднані з архітектурними спорудами - павільйонами, альтанками, колонадами та містками виконаними в романтичному стилі.

Колекція парку налічує близько 2500 видів, різновидностей та форм рослин. Історія парку тісно пов’язана з історією Білої Церкви. «Олександрію» у різні роки відвідували Г.Р. Державін, О.С. Пушкін, Т.Г. Шевченко, Адам Міцкевич та сотні інших видатних людей минулих століть.

На території парку зростає понад 2500 видів, форм та сортів рослин. Нефахівцю ці цифри мало про що кажуть, але хочемо вас завірити, що це дуже і дуже багато. Серед українських дендропарків це рекордна кількість. Причому багато рослин парку вже мають вік понад 200 років (дуби звичайний та червоний, сосна Веймутова, тюльпанове дерево, модрини польська та європейська, гледичія триколючкова, глід рожевий махровий та ін.).

Погожої осінньої днини учні закладу освіти відвідали цей унікальний дарунок природи. Пішохідна прогулянка по парку подарувала  їм  незрівнянну насолоду єднання з природою, її красою та силою.

Переглядів: 274 | Додав: school | Рейтинг: 5.0/1
«  Жовтень 2018  »