Багатьом вода здається найпростішою субстанцією, яку тільки можна собі уявити. Проте насправді вода - джерело життя, яке найчастіше за все зустрічається на Землі в рідкому стані - є вкрай таємничою речовиною. Більшість з нас знають про воду тільки те, що без неї «ні туди, ні сюди». Але вона приховує багато загадкового, і багато її властивостей не вивчені до цих пір. Аби дізнатися більше про цю дивовижну речовину, отримати приємні враження та емоційне задоволення 23 травня учні Мархалівського НВК, разом з класними керівниками, вирушили на екскурсію до Музею води. І ось нарешті добралися…В центрі Києва, на високому пагорбі серед Хрещатого парку, стоять дві старовинні водонапірні башти віком більше 130 років, котрі самі по собі є архітектурними пам’ятками. В одній із них розмістився Музей води. Музей було відкрито у 2003 році, після реконструкції башти, і здається, що це середньовічний замок серед мальовничих пейзажів. Головна мета Музею води - розповісти відвідувачам про гідросферу планети, про запаси води, якими володіє Україна, про те, які необоротні процеси викликає необдумана діяльність людини, і як вона впливає на екологію.
Цікаво подивитися, який шлях у природі долає вода, випадаючи на землю дощем, всмоктуючись у землю, проходячи різні шари ґрунту, збираючись у підземні ріки. Вся експозиція розташовується під землею, куди ми спуститися на ліфті. Гід розповідає нам про те, як забезпечувався питною водою Київ за давніх часів, скільки вона коштувала, як прокладали у місті перший водопровід. Тут ми побачили діючу модель артезіанської шпари, довідалися, як улаштований каналізаційний колектор. У ході екскурсії зацікавлені відвідувачі дізналися, які етапи очищення проходить річкова вода, перш ніж стане безпечною та придатною до вживання, а також, які фактори погіршують воду на шляху до наших кухонь та ванних кімнат. Вражає те, що багато частин експозиції динамічні, наприклад, у музеї обладнана ванна кімната із кранами, з яких постійно тече вода: повна ванна, повна раковина, погано відрегульований змив у бачку - це демонстрація нераціонального використання води. У великому басейні плавають дивовижні японські коропи кої, які, за чутками, виконують бажання. Якщо піднести близько до води долоню – рибки можуть вистрибнути й торкнутися вашої руки. Загальний подив викликає і величезний, у половину людського зросту, унітаз. В одному із залів є грот, пройшовши через який, можна побачити різні перетворення і стани води. Є тут і водоспад, і дощ із грозою, і гейзери. Взявши в руки лопатки, дітвора може прокласти в піску русло для річки. А самим оригінальним моментом, який подобається дітям - це пускання мильних бульбашок величезних розмірів. Дітлахи і дорослі змогли стати учасниками незабутнього атракціону – опинитися на кілька секунд усередині велетенської веселкової мильної бульбашки...
Поверталися додому умиротворені та замріяні, але дуже задоволені. Дітвора – в захваті! Всім, хто хоче незабутніх вражень – радимо відвідати цей унікальний музей, який залишив у нашій пам’яті найкращі спогади.
|