Україна! Країна краси і радості, смутку і печалі; різних звичаїв і обрядів, гучної української пісні, швидкого танцю, чарівної природи, а головне – добрих, щирих, гостинних людей. Так склалося історично, що 14 жовтня в Україні відзначається День українського козацтва, День захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці.
З метою залучення вихованців до джерел національної історії та культури, 13 жовтня у Мархалівському НВК був проведений спортивно-патріотичний виховний захід «Козацькі розваги».
Такий захід гартує у вихованців любов до рідної України, повагу до національних традицій, залучає школярів до вивчення національної історії та культури, перевіряє знання з історії козацтва та рідного краю, розвиває інтерес до занять фізичною культурою, сприяє розвитку фізичних умінь та навичок. Ідеєю заходу був не лише фізичний розвиток наших вихованців, але й прагнення залучити учнів до національних традицій, звичаїв та обрядів, загальнолюдських цінностей козацької моралі. Адже культ здорового способу життя серед козацтва сприяв народженню та вихованню здорового покоління молоді.
![](/2016/2016/22491469_1463092377131970_3305551843521297716_n.jpg)
У вірності цих тверджень впевнені класні керівники та організатор змагань Петрусенко В’ячеслав Віталійович, адже приклади козацтва здатні формувати у молодого покоління твердість, витривалість, уміння долати життєві труднощі, характер, силу волі, лицарські якості.
![](/2016/2016/22366570_1463095793798295_8348252702966348173_n.jpg)
До заходу готувалися всі. Вихованці разом із класними керівниками підготували девіз, емблеми команди, козацькі стройові пісні та вивчали традиції українського козацтва. Звичайно ж і тренували м’язи та витривалість.
Святково одягнені, радісно налаштовані вишикувалися юні козачата на спортивному майданчику Мархалівського НВК. Тут і відбувалось святкове дійство… Представлення девізу кожної команди, козацької пісні, стіннівки та емблеми команди, вітання захисників України та конкурсні змагання.
![](/2016/2016/22405439_1463096907131517_1486466632292647055_n.jpg)
Учні були поділені на команди – курені, та несподівано для всіх склалися ще дві команди - команда батьків та команда випускників Мархалівського НВК, що завітали до нас на свято. Учасники змагалися у різних конкурсах, а саме: конкурсі строю та пісні, спортивних змаганнях, конкурсі кашоварів та в розважальній програмі, де учні і батьки змагались за першість у спритності і витривалості.
Інтрига трималася до останнього, у кожному конкурсі були свої фаворити, усі курені були за крок до перемоги.
![](/2016/2016/22489915_1463093483798526_3037228226413268354_n.jpg)
Правильний підхід до організації кожного конкурсу, залучення козацької символіки, допомогли наблизити сучасних вихованців до козацької минувшини.
З особливою відповідальністю до святкового дійства віднеслись вихованці 4 класу. З дитячих вуст прозвучали емоційні та зворушливі слова вдячності та шани захисникам України, які сьогодні захищають нашу державу. Ось кілька рядків:
«Не встигли загоїтись важкі рани минулої війни, як на Сході України прогриміли нові постріли і вибухи гранат, де гинуть найкращі сини України.
![](/2016/2016/22448323_1463094033798471_2810917513034171762_n.jpg)
В молитві я звертаюся до Бога,
За Україну я його прошу.
Пошли народові, Небесний Отче, долі,
Надії й віри, відверни біду.
Просимо в Бога миру для країни,
Щоб повернулися живими усі ті ,
Хто захищає зараз Україну,
Хто там на Сході, ніби в іншому житті…
І віримо, що спиняться всі війни,
Що буде мир і спокій у серцях.
Про це благають діти України
Проханням щирим в душах і піснях.
Тож ж не дамо загинути, зів'янути, піти в небуття традиціям нашого народу! Хай в цьому нам допоможе Господь Бог і Пречиста Діва Марія! Слава Україні!...»
|