Щорічно 15 квітня у багатьох країнах світу відзначається Міжнародний день екологічних знань.
Важливість екологічної освіти в сучасному світі вже ні в кого не викликає сумнівів, а у багатьох країнах є пріоритетним напрямом навчання і виховання, адже діяльність з формування екологічної культури населення та дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища – це запорука безпечного майбутнього для всього людства.
Основна мета цього свята – пропагування екологічних знань та формування екологічної культури населення, інформування громадськості про стан справ в області екологічної безпеки та про стан навколишнього середовища, а також виховання і підготовка громадянина, що вміє мислити екологічно.
Важливість екологічної освіти в сучасному світі вже ні в кого не викликає сумнівів і в багатьох країнах є пріоритетним напрямом навчання і виховання. Адже діяльність з формування екологічної культури населення та дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища - це запорука безпечного майбутнього для всього людства.
Найголовнішими задачами екологічної освіти є:
- виховання розуміння сучасних екологічних проблем держави й світу, усвідомлення їх важливості, актуальності і універсальності;
- відродження кращих традицій українського народу у взаємовідносинах з довкіллям, виховання любові до рідної природи;
- подолання споживацького ставлення до природи;
- розвиток особистої відповідальності за стан довкілля;
- розвиток умінь приймати рішення щодо проблем навколишнього середовища, оволодіння нормами екологічно грамотної поведінки;
- виховання глибокої поваги до власного здоров’я та вироблення навичок його збереження.
Важливо також відзначити, що День екологічних знань значимий не тільки для тих, хто займається екологічним освітою і освітою, а й для всіх жителів нашої планети, адже йдеться про безпечне життя в майбутньому всіх нас.
Формуючи екологічну культуру сьогодні - зберігаємо здоров’я майбутніх поколінь! |