Четвер, 02.05.2024, 16:54

Головна » 2018 » Листопад » 13 » НАРОДУ БЕЗ МОВИ НЕМА
НАРОДУ БЕЗ МОВИ НЕМА

Тиждень української мови в Мархалівському НВК завершився 9 листопада у День української писемності та мови. Школярі та їх наставники спочатку писали радіодиктант національної єдності «Крила України». Організатори всеукраїнського заходу підібрали такий текст недаремно, бо у ньому акцентується увага на необхідності консолідації української політичної нації, що є запорукою безпеки, розвитку та процвітання нашої багатонаціональної держави.

Відтак свято продовжувалося: учні 3-9 класів представили шанувальникам українського поетичного слова і національного мелосу літературно-музичну композицію «Мови нема без народу, і народу без мови нема». Цьогоріч учасники театралізованого дійства – ведучі, артисти й декламатори – не тільки сповідалися у любові до рідної мови, захоплювалися її багатством і красою, але й наголошували на необхідності захищати українську мову, дбати про її чистоту й досконалість; гнівно-осудливі слова звучали на адресу манкуртів, хохлів-малоросів, перевертнів, які цураються рідного слова, не усвідомлюють державотворче, національно-єднальне значення української мови.

«Господи, помилуй нас!» - благоговійно звучала «Молитва до України» Т.Петриненка, яку на завершення співали всі учасники свята, натхненні патріотичним поривом служити великій справі збереження й примноження духовного скарбу Батьківщини – рідної української мови.

Переглядів: 331 | Додав: school | Рейтинг: 5.0/1
«  Листопад 2018  »