Українську пісню та бандуру справедливо вважають духовними символами українців. Кобзарсько-бандурне мистецтво – унікальне і самобутнє явище національної культури України. З ним пов’язана творчість багатьох талановитих митців народного мистецтва: інструменталістів і вокалістів, професіоналів і аматорів, серед яких дзвінкоголоса бандура і народна пісня – два прояви співучого генія українського народу.
У вівторок, 14 вересня, Мархалівку відвідали тріо бандуристок «Українка», Народні артисти України, солісти Національної філармонії, сестри Любов і Лідія Криворотові, та Раїса Горботенко.
Виступали в Мархалівському НВК для дітей і дорослих. В основі їх репертуару українські народні пісні, твори українських композиторів – П.Майбороди, О.Білаша, І.Шамо, а також зарубіжні класичні твори (Дж.Каччіні, К.Сен-Санса, Е.Гріга) та ін.
Тріо бандуристок відрізняється бездоганним смаком, сценічною привабливістю, широким діапазоном виконавської майстерності, тонким відчуттям характеру музики.
Артистки знімалися в музичних фільмах студії «Укртелефільм»: «І лине пісня», «Розквітає рута м’ята», «Концерт у старовинному парку». У 2006 році виданий компакт-диск «Я їду додому!..» з записами пісень у виконанні тріо.
Неодноразово тріо бандуристок «Українка» перебували з гастролями в Японії, США, Канаді, Австрії, Індії, Греції, на Кіпрі, в Фінляндії, Німеччині, Польщі, Нідерландах, Данії, Швеції, Бельгії, Швейцарії та ін., де знайомили слухачів з українським мистецтвом.
У 1980 році артисткам присвоєне почесне звання «Заслужені артистки України», а у 1999 – «Народні артистки України. Їхню гру високо оцінювали відомі музиканти. Народний артист України Микола Різоль зазначав таке: «Кожна прекрасно володіє голосом. Я не знаю жодного тріо бандуристок, в котрих було б прекрасніше музичне оформлення».
Прекрасний виступ, гарний спів, цікаві розповіді, повчальні історії – все це було на концерті.
Вдячні глядачі теплими оплесками дякували народним артисткам за талановите та бездоганне виконання музичних творів. |