23 жовтня 2018 року на базі Мархалівського НВК відбулося перше заняття обласної педагогічної студії для вчителів образотворчого мистецтва під керівництвом Захарченко Тетяни Іванівни з теми: «Формування національної культури педагогів та учнів». У роботі студії взяли участь вчителі образотворчого мистецтва Київської області, а також Сперкач Тетяна Григорівна - методист предметів художньо-естетичного циклу Васильківського РМК.
Шевченко Людмила Михайлівна, директор Мархалівського НВК, відкрила заняття обласної педстудії, звернулась до присутніх з вітальним словом, розповіла про історію закладу освіти, його перспективи та особливості організації освітнього процесу.
Сперкач Тетяна Григорівна, методист відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації, на початку засідання познайомилась з учасниками заходу за допомогою інтерактивної вправи «Будемо знайомі», а потім ознайомила присутніх із сучасними підходами до вивчення образотворчого мистецтва в умовах компетентнісного навчання.
У теоретичному блоці заняття Захарченко Тетяна Іванівна, керівник педагогічної студії, прочитала лекцію на тему: «Формування національної культури педагогів та учнів засобами графічного мистецтва на прикладі творчості українських художників-графіків: С.Г.Якутовича, Т.Г.Шевченка, Г.І. Нарбута».
У практичному блоці заняття учасники педстудії взялися до виконання творчого завдання: «Композиція художнього твору українських художників-графіків». Працювали над створенням графічної композиції, стилізацією. Особливу увагу було приділено формуванню ключових компетентностей учнів на уроках образотворчого мистецтва та в позаурочний час через формування національної культури педагогів та учнів. Тетяна Іванівна також поділилася своїми напрацюваннями, завдячуючи яким, Мархалівський НВК став осередком художньо- естетичного та національного виховання учнів.
В завершальній частині заняття учасники педстудії обговорили концепції створення педагогічних продуктів із реалізації тематики, функціонування педстудії, а також підготували методичні рекомендації щодо підготовки навчально-методичного посібника. І насамкінець вчителі отримали творче домашнє завдання: «Розробка графічної монограми в українському національному стилі». |