Найсвятіше на землі - мати. Вона дає початок новому життю, виховує дітей, піклується про родину. Недарма в народі кажуть: "мати - берегиня роду".
У мархалівському НВК відбулося родинне свято "Мати- берегиня роду". Учні розповідали вірші, співали пісні, ставили інсценівки, а також подарували мамам веселий танок.
Особливо зворушливим був діалог бабусі Власової Н. В. та її внучки Надійки. Бабуся дала добрі поради дітям завжди любити Бога, батьків, людей.
«Імперія танцю» - таку назву отримав новий захід, який дебютував в Мархалівському НВК 13 травня. Серед учнів закладу були створені команди, які захищали свої класи. Журі оцінювало кожен конкурс. А в цілому програма змагань була насичена: танець - домашне завдання, танцювальний конкурс капітанів, імпровізація, танцювальний батл учасників команд. Боротьба зав’язалася між 6 та 8 класом.
Особливо відзначилися під час танцювального батлу Власенко Іван та Попадюк Михайло, у яких, як кажуть, «земля г
... Читати далі »
Сердечно вітаємо вас з найвеличнішим святом людства – Світлим Христовим Воскресінням, яке переповнює кожного почуттям безмежної радості та всепрощення!
Від усієї душі бажаємо Вам міцного здоров’я, достатку, миру, злагоди, сімейного тепла і добробуту.
Нехай сяйво Господнього Воскресіння наповнює радістю і добром кожен ваш день, допомагає долати усі труднощі та життєві випробування, стане джерелом невичерпної енергії, творчої наснаги на довгі щасливі роки.
Божого вам благословіння і щедрої долі!
Христос воскрес!
Чорнобильська трагедія… Ось уже 30 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця, змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Скільки зламаних доль? Скільки сиріт, що втратили батьків, скільки ненароджених дітей, скільки нових хвороб?
У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ сторіччя — аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, розташованої у м. Прип'ять Київської області.
Масштаби цієї події набули характеру велетенської екологічної катастрофи, що зачепила життя десятків мільйонів людей в Україні та в сусідніх країнах. Пр
... Читати далі »
22 квітня в Мархалівському НВК було проведено захід до Дня цивільного захисту. Попередньо кожен клас отримав завдання про план дій в різних видах надзвичайних ситуацій. Учні в різних формах підготували виступи. Особливо сподобалось дітям змагання «пожежників». Наймолодші учасники, учні 3-4 класів, підготували цікаву казку про пожежу в лісі.
Педагогічний колектив організовано здійснив евакуацію учнів на подвір’я навчального закладу. Захід пройшов цікаво та запам’ятався школярам.
... Читати далі »
Твердження, що краса врятує світ, відомо всім, бо людина стала людиною, коли побачила яскраве різнобарв’я рідної природи, коли почула спів жайворонка й тьохкання солов’я, коли відчула тонкі пахощі бузкового цвіту й медові розливи білої акації. Але людина інколи забуває, що вона є лише часточкою природи, із законами й силами якої необхідно рахуватися. Птахи – частина природи, без яких її врода була б неповною!
Птахи – наші друзі! Їх можна побачити й почути скрізь: у парках, скверах, садах, лісах, на полях, біля водойм, у містах і селах або просто на вулицях. Птахи прикрашають землю. Їх весела, дзвінка пісня, яскраве забарвлення оживляє природу, вселяє в нас бадьорість і радість.... Читати далі »
Первоцвіти - безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів! До примхливої природи ці ранні квіти чудово пристосувались. Але у них є інший ворог, від якого важко врятуватися - це ми з вами. Прогулянка до лісу ранньої весни - просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів... Але не поспішайте зривати це диво! Збираючи і продаючи первоцвіти, ми губимо їх, купуючи - допомагаємо губити.
Серед усіх дикорослих рослин найвразливіші саме ранньовесняні квітучі, або ефемероїди. Більшість із них мають дуже короткий вегетаційний період. За місяць-другий їм треба встигнути вирости, відцвісти, утворити насіння, зробити запас поживних речовин, відкласти його в коренях, бульбах, цибулинах до наступного року.
... Читати далі »